O mnie

Witaj

Nazywam się Mateusz Mytnik i jestem autorem portalu chemiczngo www.SwiatChemii.pl. Chciałbym tutaj przedstawić drogę powstania serwisu i plany na przyszłość.

 

Początki

Moja przygoda z chemią zaczęła się, hmm... gdzieś w okresie szkoły podstawowej, zapewne za przyczyną starszego brata, który w sposób szczególny interesował się chemią, więc go naśladowałem :). Potem poszło z rozpędu: obowiązkowe oczywiście lekcje chemii w podstawówce, gdzie zdobyłem podstawy z pasją rozwijane dalej w Technikum chemicznym, a następnie – że też mi się nie znudziło ;) - w dalszym ciągu chemia - na wydziale Technologii i Inżynierii Chemicznej Politechniki Krakowskiej. Uczelnię tę skończyłem jako magister inżynier, specjalizując się w technologii tworzyw sztucznych.

 

Praca

Aktualnie pracuję – gdzie...? oczywiście w chemii - w laboratorium badawczym przy analizie próbek środowiskowych.

 

Serwis

A co z portalem SwiatChemii.pl? No właśnie... Jak wspomniałem wcześniej, większość mojego życia związana jest z chemią (choć mam także inne zainteresowania).

Moja natura jest jednak taka, że jak coś lubię i mnie to fascynuje, to chcę się tym z kimś podzielić. I z tej potrzeby powstała moja pierwsza strona o tematyce chemicznej – MENZURKA (gdzieś około 3 roku studiów). Była to prosta witryna internetowa wykonana w czystym HTML-u. Nie była to specjalnie bogata w treść strona, ale jak na początek zabawy w Internecie i tak sprawiała ogromną radość :). Niestety aktualizacja, wprowadzanie zmian itp. wymagało sporo czasu, a tego (podobno) studenci za wiele nie mają, więc Menzurka poległa, ale idea przeżyła :). Po kilku latach uśpienia odrodziła się w postaci wortalu o nazwie Świat Chemii.

Dlaczego Świat Chemii...? Bo wciąż pasjonuje mnie chemia jako nauka, jej różnorodność, a nie tylko konkretna jej dziedzina (chociaż szczególny sentyment mam do chemii organicznej). Chciałbym, aby w tym wortalu znalazło się szerokie spektrum informacji związanych z chemią, aby każdy kto ją lubi (a także ten, kto nie bardzo ją lubi, ale potrzebuje pewnej i fachowej informacji), mógł coś dla siebie znaleźć. Albo przynajmniej uzyskać wiedzę gdzie może szukać dalej.

Oczywiście taki zakres portalu chemicznego wymaga bardzo dużego nakładu pracy. Będę więc potrzebował w jego tworzeniu także Twojej pomocy. Jeśli uważasz, ze idea portalu Świat Chemii jest ci bliska to zapraszam na stronę Jak pomóc.

Partnerzy Portalu

laboratoria.net

Rekomendowane Firmy

Notatek.pl - Materiały na studia: notatki, ćwiczenia, wykład

Laboratorium - Przegląd Ogólnopolski

Fiszkoteka