programy chemiczne

SCIGRESS 3.1.9 (en)

Average: 4.6 (7 votes)

SCIGRESS Worksystem

Chemik 1.3.0 (pl)

Average: 4.6 (8 votes)

Chemik to funkcjonalna i przydatna dla każdego chemika aplikacja na urządzenia mobilne z systemem Android. Zawiera szereg funkcji potrzebnych do rozwiązywania równań reakcji chemicznych.

Chemix .NET 4.2.0.0 (pl)

Average: 1 (3 votes)

Program Chemix .NET to agregator modułów dostarczających wielu potrzebnych informacji z zakresu chemii wszystkim, którzy ich potrzebują. Jest to doskonały program dla nauczycieli, studentów, ucznówi i wszystkich osób zainteresowanych obliczeniami i podstawowymi informacjami z chemii.

Tablice Maturalne – Chemia 1.2.0 (PL)

Average: 3 (2 votes)

Tablice Maturalne – Chemia to aplikacja na urządzenia mobilne z systemem Android, zawierająca zestaw 5, najbardziej przydatnych dla każdego chemika, tablic chemicznych.

Program przygotowany został przez Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (SGGW) i opracowany głownie z myślą o potrzebach maturzystów uczących się chemii.

HyperChem Lite 3.0 (en)

Average: 1 (2 votes)

HyperChem Lite jest programem do rysowania cząsteczek z zaimplementowaną mechaniką molekularną dla prostych cząsteczek (brak pól siłowych dla makrocząsteczek) oraz obliczeniami QM. W drugim przypadku dostępna jest jedynie metoda Huckla (tylko punktowe obliczenie energii bez optymalizacji).

ACD/ChemSketch 12.1 (en)

Average: 4.9 (7 votes)

ACD/ChemSketch to program wyprodukowany przez ACD/Labs, przeznaczony jest między innymi do tworzenia i wizualizacji dwu i trójwymiarowych wzorów chemicznych, zawiera także bogate bazy wzorów oraz grup funkcyjnych.

Visual Molecular Dynamics 1.9 (en)

Brak głosów

VMD to program do modelowania, wizualizacji 3D i analizy systemów biologicznych, takich jak białka, kwasy nukleinowe, lipidy, itp. Może być również stosowany do przeglądania większości cząsteczek, a także do wizualizacji struktur molekuł zawartych w plikach PDB (Protein Data Bank).

Jmol 12.0.49 (pl)

Average: 5 (1 vote)

Jmol jest darmowym (open-sourse) programem do wizualizacji 3D cząsteczek chemicznych. Jest zaprojektowany jako element, który może być używany jako samodzielna aplikacja, jako aplet w ramach strony internetowej, lub jako moduł do wyświetlania w bardziej złożonym oprogramowaniu.

Avogadro 1.0.3 (pl)

Average: 3.7 (3 votes)

Avogadro jest programem do budowy, wizualizacji i edycji cząsteczek. Przeznaczony jest do stosowania w chemii obliczeniowej, modelowania molekularnego, inżynierii materiałowej czy też w bioinformatyce.

BKChem 0.13.0 (pl)

Average: 1 (1 vote)

BKChem to darmowy (open source) program do rysowania struktur chemicznych 2D. Program napisany został w języku programowania Python i przeznaczony jest na platformy Windows, Linux oraz Mac OS X.

Strony

Subskrybuj RSS - programy chemiczne

Partnerzy Portalu

laboratoria.net

Rekomendowane Firmy

Notatek.pl - Materiały na studia: notatki, ćwiczenia, wykład

Laboratorium - Przegląd Ogólnopolski

Fiszkoteka