Ruszył konkurs IChF PAN o Złoty Medal Chemii

IChF PAN
(fot. naukawpolsce.pl)

Ruszył konkurs Instytutu Chemii Fizycznej PAN na najlepsze prace licencjackie lub inżynierskie z nauk ścisłych. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne i możliwość odbycia stażu naukowego i bezpłatnego realizowania badań w laboratoriach Instytutu.

To pierwsza edycja konkursu "Złoty Medal Chemii", którego celem jest zachęcenie młodych ludzi do trwałego związania się z nauką. Mogą w nim wziąć udział autorzy prac licencjackich i inżynierskich z chemii, fizyki lub ich pogranicza z biologią - poinformował Instytut w przesłanym PAP w czwartek komunikacie.

"Chcemy wysłać wyraźny sygnał do licencjatów: zależy nam, żebyście w przyszłości podjęli prace badawcze. Mamy świadomość, że bez was polska nauka po prostu umrze" - deklaruje dyrektor IChF PAN prof. dr hab. Robert Hołysz.

Organizatorzy czekają na prace wykonane w roku akademickim 2010/2011, przynajmniej w części obejmujące tematyką chemię i fizykę. "Szczególnie interesujące będą dla nas projekty z chemii fizycznej oraz prace na jej pograniczu, powiązane z biologią/biochemią i inżynierią materiałową" - podkreśla prof. dr hab. Andrzej Kapturkiewicz, koordynator konkursu.

Autor najlepszej pracy otrzyma Złoty Medal Chemii i 10 tys. zł, zdobywca drugiego miejsca - 5 tys. zł, trzeciego - 2,5 tys. zł. Ponadto zostaną przyznane cztery wyróżnienia po 1000 zł oraz nagrody rzeczowe dla wszystkich finalistów.

Wszyscy finaliści będą mogli odbyć staż naukowy w Instytucie Chemii Fizycznej PAN. Otrzymają również możliwość bezpłatnego realizowania badań w laboratoriach IChF PAN w formie krótko- lub długoterminowych projektów.

"Badania te będą mogły stać się podstawą pracy magisterskiej lub doktorskiej. W szczególnych przypadkach, dla osób spoza Warszawy, przewidziano możliwość dofinansowania kosztów zakwaterowania na czas współpracy z Instytutem" - napisano w komunikacie.

Termin nadsyłania zgłoszeń do konkursu o Złoty Medal Chemii upływa 30 września. Ogłoszenie listy finalistów zaplanowano na 31 października. Finaliści zostaną zaproszeni 14 listopada do Instytutu w celu przedstawienia wyników swojej pracy licencjackiej lub inżynierskiej w formie dziesięciominutowej prezentacji.

Ostateczne wyniki zostaną ogłoszone 1 grudnia.

Materiały można przesyłać elektronicznie na adres: medal_chemii@ichf.edu.pl lub zwykłą pocztą do siedziby IChF PAN.

Regulamin "Złotego Medalu Chemii" można znaleźć pod adresem: http://ichf.edu.pl/medal_chemii/

Żródło:

PAP - Nauka w Polsce, www.naukawpolsce.pap.pl

 

Dodaj komentarz

Partnerzy Portalu