Noc Naukowców 2011

Noc Naukowców 2011
(fot. www.SwiatChemii.pl)

W tę Noc Ty też możesz być naukowcem. Doświadczenia, efektowne pokazy, nowoczesne technologie, demonstracje naukowe, symulacje i interaktywne eksperymenty przeprowadzane przez naukowców, konkursy quizy, koncerty. W tym wszystkim będziesz mógł wziąć udział już za kilka dni w Noc Naukowców 2011.

Zbliża się czas niezwykłego wydarzenia jakim jest Noc Naukowców 2011. Jest to dzień, a właściwie wieczór w którym w całej Europie odbywa się szereg ciekawych, interesujących i fascynujących imprez popularno-naukowych i rozrywkowych. W tym roku Noc Naukowców przypada na 23 września.

W czasie Nocy Naukowców będzie można wejść do miejsc, takich jak laboratoria, ośrodki badawcze, zbiory muzealne i zobaczyć w czasie pokazów i symulacji jak wygląda praca naukowców i czym się na co dzień zajmują. Można będzie zapoznać się z najnowszymi technologiami wziąć udział w doświadczeniach, konkursach i quizach, a także porozmawiać i wymienić naukowe poglądy.

Ideą Nocy Naukowców jest popularyzacja szeroko pojętej nauki szczególnie wśród młodzieży. Jest także spotkaniem społeczeństwa ze środowiskiem naukowym w atmosferze ciekawych doświadczeń pokazów i zabawy. Noc Naukowców (Researcher's Night), powstała z inicjatywy Komisji Europejskiej i organizowana jest od 2005 roku w ostatni piątek września w krajach Unii Europejskiej. W tym roku odbywa się 23 września w ponad 800 miejscach w 320 europejskich miastach w 32 krajach.

Oficjalne strony:
http://ec.europa.eu/research/researchersnight/index.html
http://www.nocnaukowcow.pl/

Noc Naukowców to taki czas w którym, każdy może być naukowcem.

 

Dodaj komentarz

Partnerzy Portalu