chemia polimerów

Chemia polimerów - jest działem chemii, która koncentruje się na syntezie chemicznej, strukturze oraz właściwościach chemicznych i fizycznych polimerów i makrocząsteczek. Zasady i metody stosowane w chemii polimerów mają również zastosowanie w wielu innych dyscyplinach chemicznych. Wiele materiałów ma strukturę polimerową, jednak chemia polimerów jest zwykle określana w kontekście syntetycznych, organicznych kompozycji.

Poniżej znajduje się lista artykułów powiązanych z działem: Chemia polimerów

Polska liderem ekologicznej myśli technologicznej? O tworzywach przyszłości w katowickim Spodku.

Technologie otrzymywania, właściwości oraz przede wszystkim możliwości zastosowania biodegradowalnych polimerów z surowców odnawialnych przedstawią naukowcy realizujący projekt badawczy BIOPOL. Specjalna sesja odbędzie się 1 marca br. w trakcie targów EXPOCHEM.

XV Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL

Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych PLASTPOL to największa impreza dla branży tworzyw sztucznych w tej części Europy. W rankingu Polskiej Korporacji Targowej PLASTPOL jest na szczycie listy wśród imprez o największej liczbie wystawców zagranicznych.

Ty razem zakres oferty branżowej został poszerzony o przetwórstwo gumowe co wiąże się również ze zmianą nazwy targów na Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL.

Subskrybuj chemia polimerów

Partnerzy Portalu