laboratorium

Laboratorium - (laboratorium chemiczne) jest miejscem prowadzenia różnego rodzaju analiz, badań i doświadczeń chemicznych, za pomocą szerokiej gamy sprzętu i urządzeń laboratoryjnych. W tym dziale znajdziesz materiały i artykuły o tematyce związanej z pracą w laboratorium chemicznym.

Poniżej znajduje się lista artykułów powiązanych z działem: Laboratorium

Dlaczego wybór Ph metru jest ważny w procesie badawczym

Od wyboru odpowiedniego Ph metru w dużym stopniu zależy ustalenie dokładności poziomu pH danej substancji, a w efekcie - wyniki całego procesu badawczego oraz wzmocnienie prestiżu instytucji wykonującej badanie. Z uwagi na różnorodność pomiarów przeprowadzanych w różnych branżach, urządzenia powinny personalizowane i dopasowywane do konkretnych potrzeb Klienta oraz parametrów, jakie chce otrzymać. Kluczowym krokiem jest dobór elektrody.

TV Laboratoria

TV Laboratoria to projekt mający na celu popularyzację nauki i biznesu. Naszą działalność dedykujemy wszystkim tym, którzy nie boją się podjąć wyzwania, jakim jest przestawianie tych dwóch światów w ciekawy sposób.

Misją TV Laboratoria jest nie tylko docieranie z kamerą do intrygujących ludzi i miejsc, ale również zachęcenie Internautów do aktywnej dyskusji w postaci prezentowania swoich nagrań i ich komentowania.

LABportal.pl – nowa jakość w branży B+R

Po serii testów, 4 listopada br. ruszył serwis internetowy LABportal.pl. To nowe przedsięwzięcie internetowe kierowane jest do profesjonalistów zatrudnionych w laboratoriach. Portal prezentuje metody i techniki analityki chemicznej, mikrobiologii i badań materiałów oraz zagadnienia dotyczące akredytacji laboratoriów. LABportal.pl publikuje także informacje dla poszukujących informacji o wszelkiego rodzaju usługach i badaniach laboratoryjnych.

Nowa odsłona portalu Laboratoria.net

Redakcja portalu ma przyjemność przedstawić Państwu nową odsłonę Laboratoria.net. Portal Laboratoria.net towarzyszy Internautom od 2004 roku i jest pierwszym portalem, który pojawił się w branży laboratoryjnej. Od tego czasu przeszedł wiele zmian, stając się najpopularniejszym medium branżowym, osiągając ponad 100 tysięcy użytkowników miesięcznie. Skierowany jest do osób zawodowo związanych z branżą laboratoryjną, jak i wszystkich poszukujących informacji w tym zakresie.

Subskrybuj laboratorium

Partnerzy Portalu