O nas

Witaj w Świecie Chemii

Nazywam się Mateusz i jestem inicjatorem tego projektu. Moim marzeniem jest by portal Świat Chemii nie tylko dostarczał wartościowych treści i klarownych objaśnień zagadnień chemicznych, z którymi stykasz się w szkole czy na uczelni, ale by było to miejsce pełne ciekawostek i najnowszych informacji z dziedziny chemii. Po prostu chciałbym "zarazić" Cię moją pasją.

Odkąd pamiętam chemia fascynowała mnie i mojego starszego brata. Razem próbowaliśmy prostych eksperymentów, czytaliśmy ciekawe artykuły i dzieliliśmy się szalonymi pomysłami. Jak wiesz początki nigdy nie są łatwe, też musiałem przejść przez zadania ze stężeń i zrozumieć wiele skomplikowanych reguł. Szkoła podstawowa, Technikum Chemiczne a następnie studia na wydziale Technologii i Inżynierii Chemicznej Politechniki Krakowskiej, z pasjonata uczyniły mnie profesjonalnym chemikiem.

Z chemią jest trochę tak jak z magią. Chemik to magik mieszający kolorowe mikstury (które od czasu do czasu wybuchają) według starodawnych formuł. Jest w tym szczypta tajemniczości, pobudzająca ciekawość oraz element zaskoczenia jak w dobrej powieści. Chemia nie przestaje mnie zaskakiwać. Odkrywa przede mną swe tajemnice podczas codziennej pracy.

Wiem, że nie dla wszystkich chemia jest łatwa i przyjemna. Jeśli jesteś jedną z tych osób które określiłyby chemię "czarną magią" to mam dobrą wiadomość. Właśnie dla Ciebie przygotowałem proste wyjaśnienia podstawowych pojęć oraz słownik terminów chemicznych. Znajdziesz tam dokładnie to czego szukasz i czego potrzebujesz by życie w świecie przepełnionym chemią stało się łatwiejsze. Zadania, obliczenia z objaśnieniem i oczywiście rozwiązaniem.

A może zastanawiasz się co przygotowaliśmy dla profesjonalistów z branży chemicznej i tych dla których chemia zarabia na chleb powszedni? Katalog przydatnych linków, najnowsze wiadomości z branży oraz ciekawe artykuły zebrane w jednym miejscu na pewno okażą się przydatne.

Pamiętaj, że niezależnie od tego czy od dziecka pasjonujesz się chemią czy jesteś tylko kolejnym studentem borykającym się z obliczaniem stężeń u nas zawsze możesz liczyć na pomoc.

Jeżeli też piszesz artykuły i chciałbyś dołączyć do naszego zespołu? Jeśli tylko chcesz, możesz nam pomóc tworzyć Świat Chemii. Świat się zmienia a chemia odsłania kolejne tajemnice niemal każdego dnia. Podziel się z nami swoim doświadczeniem i pomysłami. Dowiedz się więcej w sekcji Współpraca.

Partnerzy Portalu