chemia ogólna

Chemia ogólna - jest działem chemii obejmującym podstawowe informacje z dziedziny chemii, zawiera wiadomości dotyczące wszystkich związków chemicznych, niezależnie od działów w których się je szczegółowo omawia.
Do chemii ogólnej zaliczają się podstawy chemii fizycznej, wszelkie prawa, definicje, zasady, reguły itp. Chemia ogólna stanowi fundament wiadomości potrzebnych do zrozumienia innych dziedzin chemii

Poniżej znajduje się lista artykułów powiązanych z działem: Chemia ogólna

Równoważnik chemiczny - omówienie

Obecnie pojęcie równoważników chemicznych i gramorównoważników chemicznych wychodzi z użycia i praktycznie pojęcia te nie są przedmiotem nauczania w szkołach średnich i na wyższych uczelniach. Jednak często zdarza się, że w starszej literaturze pojawiają się problemy związane z równoważnikami chemicznymi i związanym z nimi stężeniem normalnym.

Pomysłowe i piękne: wirujące reaktory chemiczne Polaków na okładce "Nature"

Dzięki sile odśrodkowej i wykorzystaniu cieczy o różnych gęstościach można opracować samoorganizujące się fabryki chemiczne. Pomysł na wirujące reaktory, zaproponowany przez Polaków jest nie tylko sprytny, ale i piękny. Badania trafiły na okładkę prestiżowego "Nature".
Subskrybuj chemia ogólna

Partnerzy Portalu